TUZLUKÇU’YA 3. Z KÜTÜPHANE AÇILDI 
 
KOP Bölgesinde yer alan ve 61 İl de (Aksaray, Karaman, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat) KOP bölgesinde Okuma alışkanlığı ve Kültürümüzün Arttırılması Sürdürülebirliğinin Sağlanması Mali Destek Programı kapsamında Mimar Sinan İlkokulu Müdürlüğü tarafından hazırlanan Kitap Kantini projesi kabul edilmiştir.
KOP Bölgesi’nde yer alan Aksaray, Karaman, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat illerinde okuma kültüründe farkındalık oluşturularak sürdürülebilir hale getirilmesi, öğrencilerin okuma ve yazma alışkanlıklarının geliştirilmesi, bu illerde projelerin uygulanması, koordinasyonunun sağlanması ve projelerin izlenmesi amaçlanmaktadır. 
Kütüphanenin açılışına İlçe Kaymakamı Fatih CIDIROĞLU ve daire amirleri katıldı. İlçe Milli eğitim Müdürü İbrahim GÜLCÜ “Öğrencilerin ve velilerin büyük beğenisini kazanan kütüphanede öğrenciler zevkle ve heyecanla kitaplarını okuyacak olup, öğrencilerimizden en fazla kitap okuyan öğrenciler ödüllendirilecek ve okumaya teşvik edilecektir.
Bu kapsamda okulumuzda Z Kütüphane kurulumu yapılmıştır. Proje Z Kütüphane kurulumu gerçekleştirilmiş, kütüphaneye 1000 adet, bir adet masa üstü bilgisayar ve yazıcı alınmıştır. Proje işlemeye başladığından itibaren öğrencilerimizin daha rahat, nezih ve güzel bir ortamda kitap okumalarına imkan tanınacaktır.
 
 
Kitap kantini projesi kapsamında öğrencilerimiz okuyarak, anlayarak değeri ve ideali olan, ahlaklı ve bilgili, kadim medeniyetin dinamikleri ekseninde hareket eden, dinine vatanına, ümmetine ve milletine bağlı yüksek ahlaklı nesiller olarak yetişecektir.