Kaymakamımız  Sayın Mehmet İLİDİ"nin 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı
 
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.
 
Yalnızca bizim tarihimiz değil, tüm dünya tarihi açısından istisna şahsiyetlerden biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, elde ettiği zaferler ve kurucusu olduğu Cumhuriyetimiz ile saygın bir lider olarak tarihe ismini yazdırmıştır.
 
Ne mutlu ki, Atatürk’ün liderliğinde küllerinden yeniden doğarak Kurtuluş Savaşı’nda güçlü düşmanlarını hezimete uğrattığı gibi, tarihin her evresinde kendisini parçalamaya, yok etmeye çalışanlar karşısında, ihanetlere, isyanlara ve her türlü kirli oyuna rağmen birlik olmayı başarmış bir milletin mensuplarıyız.
 
 Aziz milletimizin canından değerli bildiği vatan topraklarını parçalamaya yeltenenleri, geldikleri gibi gönderen bir iradeye liderlik yapan, bu büyük devlet adamına, çok şey borçlu olduğumuzu asla unutmamalıyız.
 
Demokratik, laik ve çağdaş değerlerle oluşturulmuş en büyük eseri olan Cumhuriyet başta olmak üzere, elde ettiği başarıların tamamını milletimize mal eden Mustafa Kemal Atatürk, mücadeleci kişiliği, düşünceleri ve ardında bıraktığı yıkılmaz eserleriyle, düşmanlarının bile takdir ve saygısını kazanmış, milletimizin refahı için ömrünün son demlerine kadar durmaksızın çalışmış ve bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır.
 
Bugün O'nun fikir, öngörü ve eserlerinden aldığımız ilham ile Türkiye'mizi dünya durdukça barış, huzur ve refah içerisinde yaşatmak ve yüceltmek için, engel tanımaksızın muasır medeniyetler istikametinde yolumuza devam etmekteyiz.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin kahramanlarını ve manevi değerlerimiz uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 
Ruhunuz şad olsun.