Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 99. yıl dönümünde, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, ilçemizde büyük bir coşkuyla kutlandı.
 
Şehit Birol Dağlı Parkında yapılan kutlamalara; Kaymakam Mehmet İLİDİ, Belediye Başkanı Vekili Yusuf DAŞGIN, İlçe Jandarma Komutanı Hakan KAYABAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bektaş KOCABAŞ, İlçe Emniyet Amiri Lütfi ÖZCAN Daire Amirleri, vatandaşlar, öğretmen, öğrenci katıldı.
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan törenlerde günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Şehit Birol Dağlı Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Fetih BOZAL yaptı.
 
Lise öğrencilerimiz tarafından Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi okundu. Ardından günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasından sonra 100 metre ve bayrak koşusu yapıldı.
 
Misafir olarak kutlamalara katılan Akşehir Bahçelievler Ortaokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisi büyük beğeni topladı.
 
Atatürk Haftası nedeniyleilçe genelinde yapılan resim, şiir, kompozisyon, masa tenisi ve satranç yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile tören sona erdi